Sztuka Wrażliwości: Przyjazne Strefy Aktywności – Szkolenie dla kadr kultury

Sztuka Wrażliwości: Przyjazne Strefy Aktywności - Szkolenie dla kadr kultury Fundacja Kultura Enter zaprasza na szkolenie skierowane do pracowników i wolontariuszy podmiotów z sektora kultury, które pozwoli przygotować ich na…

Sztuka Wrażliwości: Przyjazne Strefy Aktywności – Szkolenie dla kadr kultury

Sztuka Wrażliwości I CZEREŚNIE – koncert przyjazny sensorycznie

Sztuka Wrażliwości I CZEREŚNIE - koncert przyjazny sensorycznie Fundacja Kultura Enter zaprasza na niecodzienny koncert zespołu innego niż wszystkie. Na naszej scenie zagrają żywiołowe Czereśnie, które zachęcą do wspólnej zabawy…

Sztuka Wrażliwości I CZEREŚNIE – koncert przyjazny sensorycznie

Sztuka Wrażliwości: Sztuka zabawy i komunikacji

Sztuka Wrażliwości: Sztuka zabawy i komunikacji Fundacja Kultura Enter zaprasza na warsztat, podczas którego wspólnie odkryjemy: Jak być niezastąpionym kompanem osoby w spektrum autyzmu? Jak w zabawie, na luzie i…

Sztuka Wrażliwości: Sztuka zabawy i komunikacji

O Nas

Fundacja Kultura Enter powstała z przeświadczenia, że kultura jest tym czynnikiem w życiu człowieka, który stanowi zarówno o jego rozwoju indywidualnym jak i relacjach społecznych.

Misją Fundacji Kultura Enter jest budowanie społeczeństwa otwartego i samoświadomego. Przezwyciężanie osobowej i społecznej bierności wobec otoczenia, w którym żyjemy, a z którego, przez swoją bierność, jesteśmy coraz bardziej wykluczani.

Celem Fundacji Kultura Enter jest inspirowanie, koordynowanie i wspieranie wszelkiego rodzaju form partycypacji społecznej oraz promocja aktywnego zaangażowania osób i organizacji w życie kulturalno-społeczne miasta.

Działania Fundacji  Kultura Enter przebiegają wielotorowo - zarówno poprzez realizację projektów stricte kulturalnych w przestrzeni publicznej, takich jak koncerty czy spektakle; działania edukacyjne – warsztaty artystyczne i gry edukacyjne, wymiany młodzieży, produkcję audycji i reportaży radiowych; zintegrowane działania społeczno-kulturalne i w końcu działania stricte społeczne poprzez angażowanie się Fundacji w dialog społeczny z administracją samorządową.

Fundacja Kultura Enter poprzez swoje działania umożliwia realizację bogactwa potencjałów, które tkwią w ludziach i organizacjach.