WYSTAWA INSTALACJI | ZPT – ZABAWY PRAKTYCZNE I TWÓRCZE

Opis wydarzenia Zapraszamy na wystawę prezętującą instalacje, które powstały w ramach projektu ZPT - Zabawy Praktyczne i Twórcze. Prace są efektem działań twórczych uczestników cyklu warsztatów, które odbyły się na…

WYSTAWA INSTALACJI | ZPT – ZABAWY PRAKTYCZNE I TWÓRCZE

LampArt 2023

LampART – Warsztaty i Wystawa   Warsztaty ze sztuki tworzenia upcyclingowych lamp Rurki, wiaderka, stare słoiki, koszyki, filiżanki, lakierki… Z każdego tworzywa może powstać małe dzieło sztuki! Fundacja Kultura Enter…

LampArt 2023

ŁAPACZE SNÓW | ŚWIAT W PRZESTWORZACH | ZPT – ZABAWY PRAKTYCZNE I TWÓRCZE

Opis wydarzenia Warsztat wyplatania makramowych łapaczy snów to okazja do stworzenia nietuzinkowej ozdoby do domu lub prezentu dla bliskiej osoby. Makrama to starożytna technika wyplatania sznurków bez użycia narzędzi. Pozwala…

ŁAPACZE SNÓW | ŚWIAT W PRZESTWORZACH | ZPT – ZABAWY PRAKTYCZNE I TWÓRCZE

O Nas

Fundacja Kultura Enter powstała z przeświadczenia, że kultura jest tym czynnikiem w życiu człowieka, który stanowi zarówno o jego rozwoju indywidualnym jak i relacjach społecznych.

Misją Fundacji Kultura Enter jest budowanie społeczeństwa otwartego i samoświadomego. Przezwyciężanie osobowej i społecznej bierności wobec otoczenia, w którym żyjemy, a z którego, przez swoją bierność, jesteśmy coraz bardziej wykluczani.

Celem Fundacji Kultura Enter jest inspirowanie, koordynowanie i wspieranie wszelkiego rodzaju form partycypacji społecznej oraz promocja aktywnego zaangażowania osób i organizacji w życie kulturalno-społeczne miasta.

Działania Fundacji  Kultura Enter przebiegają wielotorowo - zarówno poprzez realizację projektów stricte kulturalnych w przestrzeni publicznej, takich jak koncerty czy spektakle; działania edukacyjne – warsztaty artystyczne i gry edukacyjne, wymiany młodzieży, produkcję audycji i reportaży radiowych; zintegrowane działania społeczno-kulturalne i w końcu działania stricte społeczne poprzez angażowanie się Fundacji w dialog społeczny z administracją samorządową.

Fundacja Kultura Enter poprzez swoje działania umożliwia realizację bogactwa potencjałów, które tkwią w ludziach i organizacjach.