Największy Bęben Świata

Największy Bęben Świata – otwarte warsztaty plenerowe, polegające na wspólnym graniu na bębnie o średnicy 10 metrów. Dwóch animatorów czuwało nad całokształtem animując wszystkich z małej sceny ustawionej obok bębna. Jednocześnie do zabawy mogło włączyć się 150 osób. Dla najniższych uczestników warsztatów przewidziano budowę specjalnych drewnianych podestów, umożliwiających im grę na instrumencie, którego wysokość całkowita to 130cm. Muzyczny Plac Zabaw z Największym Bębnem Świata atrakcja towarzyszącą wydarzeniu, interaktywna instalacja na świeżym powietrzu składająca się z grających obiektów. Plac Zabaw był happeningową przestrzenią, do której zaprosiliśmy uczestników warsztatów, ich opiekunów, a także wszystkich przechodniów i chętnych.

Tytułową atrakcją był wielki bęben o średnicy 10 metrów, na którym może jednocześnie grać 150 osób. Codziennie o tej samej godzinie odbywały się wokół niego otwarte warsztaty bębniarskie. Elementem najbardziej widocznym z daleka była konstrukcja z rur PCV – nastrojony odpowiednio kolorowy labirynt rur i łączników, skonstruowany, tak aby nawet kilka grających naraz osób mogło współtworzyć dźwięki pozostające z harmonii. Wizualną i dźwiękową atrakcją było Muzyczne Drzewo obiekt grający składający się z drewnianej podstawy w kształcie drzewa i zawieszonych na nim instrumentów muzycznych. Strefa malucha była wygodną, otwartą przestrzenią, gdzie nawet najmłodsze dzieci mogły bawić się prostymi instrumentami. Swobodne miejsce, gdzie uczestnicy decydowali czym chcą się zająć, bawić, animatorzy czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem. To tutaj uczestnicy mogli odpocząć między warsztatami, a rodzice zaczekać z mniejszymi dziećmi.

Projekt „Zagrajmy sobie!” realizowany przez Fundację Kultura Enter został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

 

Galeria