Muzyczny Plac Zabaw

Muzyczny Plac Zabaw to interaktywna instalacja na świeżym powietrzu składająca się z kombinacji nastrojonych kolorowych rur PCV i kilku niespotykanych stanowisk muzycznych.

Plac Zabaw był happeningową przestrzenią, do której zaprosiliśmy uczestników warsztatów, ich opiekunów, a także wszystkich przechodniów i chętnych. Na Muzyczny Plac Zabaw składały się specjalnie przygotowane obiekty, które poprzez doświadczanie i zabawę pozwalały na spotkanie z dźwiękiem w niezwykłej formie. Instalacje stwarzały okazję do eksperymentowania, tworzenia i zmiany stereotypowego myślenia na temat tego, co może stać się instrumentem muzycznym. Na potrzeby Muzycznego Placu Zabaw zostały stworzone i zainstalowane w przestrzeni Starego Miasta następujące zabawki-instalacje muzyczne:

  • Dźwiękowy rurociąg muzyczna – konstrukcja z rur PCV, na której dzieci mogły grać dłońmi, pałeczkami i klapkami.
  • Muzyczny Stół Rozmaitości – instalacja dawała możliwość zagrania na owocach lub eksperymentowania z wieloma materiałami, które w przy odpowiednim użyciu mogą być instrumentami muzycznymi np. miska z wodą.
  • Muzyczne Drzewo – instalacja w postaci drzewa wokół, którego rosną Bum Bum rurki! Instalacja zbudowana była z prostych instrumentów, skierowana do najmłodszych gości Muzycznego Placu Zabaw.
  • Steel drum – zestaw stalowych bębnów specjalnie stworzonych na potrzeby dzieci. Instalacja idealnie nadaje się do wybijania rytmu i jest wyjątkowym instrumentem na którym można wygrywać melodie.

Galeria