Kilogram Records

Kilogram Records – warsztaty dla dzieci

Znakomici instrumentaliści Adam Żuchowski i Michał Górczyński, poprowadzili warsztaty muzyczno-dźwiękowe, podczas których dowiedzieć się można było m.in. skąd się biorą dźwięki, jak łączą się wzajemnie ze sobą i jak powstaje muzyka. Spotkania miały na celu przybliżyć zarówno warsztat muzyczny, czyli pokazać dzieciom na czym polega gra na poszczególnych instrumentach, jak i zachęcić do bardziej świadomego odbioru muzyki. Zajęcia z artystami z Kilogram Records służyły rozwijaniu pasji i zainteresowań muzycznych najmłodszych widzów, a jednocześnie były doskonałą zabawą dla dzieci w każdym wieku.

Adam Żuchowski – kontrabasista, kompozytor, aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Od 2002 roku jest kierownikiem Teatru Atelier w Sopocie. Cały czas aktywnie działa także na trójmiejskiej scenie jazzowej m.in. w składzie Mania Trio, nagrodzonym w tym roku Fryderykiem w kategorii debiut jazzowy.

Michał Górczyński – jeden z najzdolniejszych i jednocześnie najbardziej zapracowanych klarnecistów w Polsce. Muzyk specjalizujący się w klarnecie basowym, na stałe współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską (IRCHA) oraz Marcinem Maseckim (Profesjonalizm). Na przestrzeni lat grał bądź gra nadal w tak różnorodnych składach jak Cukunft, Pink Freud czy Warszawska Orkiestra Rozrywkowa.

Projekt „Zagrajmy sobie!” realizowany przez Fundację Kultura Enter został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

Galeria