Dźwięk – z czym to się je? Może z bananem?

Dźwięk – z czym to się je? Może z bananem? – prowadzący: Maciej Połynko

Warsztaty obejmowały podstawowe zagadnienia z zakresu akustyki i elektroakustyki. Uczestnicy dowiedzieli się jak działa dźwięk, od czego zależy brzmienie i zobaczyli w jaki sposób dokonuje się jego analizy. Dodatkowo przeprowadzili eksperymenty mające na celu wizualizację dźwięku za pomocą powszechnie dostępnych środków. Prowadzący wyjaśnił zasady działania obiektów dostępnych na Muzycznym Placu Zabaw.

Maciej Połynko – artysta audiowizualny, twórca i realizator opraw audiowizualnych spektakli teatralnych. Współpracuje m.in z Teatrem Maat Projekt, Lubelskim Teatrem Tańca, Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi i niezależnymi artystami jak Paweł Korbus (Korbus/Połynko), Justyna Jasłowska, Tomasz Młynarski (duet dźwiękowy Bob van Beton). Jego prace i występy były prezentowane zarówno w Polsce (m.in MOCAK ­ Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie), jak i poza granicami kraju (Anglia, Białoruś, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Turcja). Absolwent Kulturoznawstwa na UMCS w Lublinie i kierunku Sztuka/Przestrzeń Publiczna/Demokracja w SWPS w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii teatr w roku 2012.

Projekt „Zagrajmy sobie!” realizowany przez Fundację Kultura Enter został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

Galeria